Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Anna
Nazwisko: Ciesielczuk
Nazwisko rodowe: Szmerło
Miejsce urodzenia: Kobryń
Data urodzenia: 08-10-1943
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Leokadia
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 28.09.1970 r.
Członek ZMS (1959 – 1966), ZSP (01.01.1961 – 30.06.1966).
Poza aparatem partyjnym zajmowała następujące stanowiska kierownicze:
1) 01.10.1966 – 31.08.1969 (lub do 30.08.1969 – rozbieżne dane) kierownik Muzeum w Hrubieszowie,
2) 01.03.1970 – 30.09.1973 (lub do 02.10.1970 – rozbieżne dane) kierownik Muzeum w Biełej Podlaskiej, adiunkt,
Wykształcenie: mgr historii, UMCS (1966).
Przeszkolenie partyjne odbyła w Wyższej Szkole Partyjnej przy KC KPZR w Moskwie (1976).
Była członkiem Komisji Propagandy KM PZPR w Białej Podlaskiej i lektorem KP.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Biała Podlaska PZPR 03-10-1973 31-05-1975 AAN, KC PZPR, CK 9566; ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/268
Sekretarz Propagandy Komitet Wojewódzki Biała Podlaska PZPR 01-06-1975 1981 AAN, KC PZPR, CK 9566; ŁAD, KW PZPR Lubln, 1/268
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Biała Podlaska PZPR 01-06-1975 19-06-1981 APL O/R, KW PZPR Biała Podlaska, sygn. 1-2
.