Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-10-2020 13:46

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Ferszt
Miejsce urodzenia: ŚNIEŻAWA
Data urodzenia: 18-08-1927
Imię ojca: Jan
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W latach 1948-1950 służba w 4 Pułku KBW w Rzeszowie. W okresie od 8.11.1950 do 31.11.1950 kandydat, od 1.12.1950 kurs w Tymczasowym Ośrodku Szkolenia Bezpieczeństwa Publicznego w Pleszewie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
TOSBP PLESZEW SZEŚCIOMIESIĘCZNY KURS KANDYDAT NA KURS - 08-11-1950
IPN Rz 00158/79 17306/V akta osobowe i karta
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 10-06-1951
WUBP RZESZÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 10-06-1951
PUBP RZESZÓW REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT NA GMINĘ CZUDEC - 15-07-1954
PUBP RZESZÓW REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT NA GMINĘ RZESZÓW - 01-09-1954
PUdsBP RZESZÓW BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-04-1955
PUdsBP RZESZÓW BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KP MO RZESZÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1959
KW MO RZESZÓW DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 24-07-1960
KP MO RZESZÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-09-1960
KP MO RZESZÓW REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1961
KP MO RZESZÓW REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KP MO RZESZÓW REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-06-1971
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA III KIEROWNIK - 01-03-1974
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "B" KIEROWNIK SEKCJI mjr 01-06-1975 31-07-1979
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III INSPEKTOR nie dotyczy 01-01-1983 30-04-1990