Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Obszański
Miejsce urodzenia: Sól
Data urodzenia: 24-01-1942
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 17.02.1967r.;
Członek ZMW (w okresie 1966-1968 pracował jako instruktor w ZP ZMW w Biłgoraju);
W okresie 1977 - 1980 studiował na ANS przy KC KPZR w Moskwie;
W okresie 1969-1972 był przewodniczącym Gromadzkiej Rady Narodowej w Soli. W okresie 1980-1982 był naczelnikiem gminy Księżpol.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Powiatowy Biłgoraj PZPR 1972 30-06-1974 AP Zamość, KW PZPR sygn. 1-9; 1038-1143
I Sekretarz Komitet Gminny Biłgoraj PZPR 01-03-1974 1977 AP Zamość, KW PZPR sygn. 1-9; 1038-1143
Członek Wojewódzka Komisja Rewizyjna Zamość PZPR 23-06-1981 5-01-1984 AP Zamość, KW PZPR Zamość sygn. 1-9; 1038-1143
Kierownik Gminny Ośrodek Pracy Ideowo Wychowawczej Susiec PZPR 16-07-1982 ŁAD, KW PZPR Zamość sygn. 1/25
Instruktor Rejonowy Ośrodek Pracy Partyjnej Biłgoraj PZPR 1983 1984 AP Zamość, KW PZPR sygn. 1-9; 1038-1143
Zastępca Kierownika Rejonowy Ośrodek Pracy Partyjnej Biłgoraj PZPR 1985 28-02-1990 AP Zamość, KW PZPR sygn. 1-9; 1038-1143; ŁAD, KW PZPR Zamość sygn. 1/25