Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Szuster
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 28-10-1926
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 15.12.1948 r., w PPR od 1942.
Członek Czerwonego Harcerstwa w Łodzi (1937 – 1939).
Od 08.02.1944 funkcjonariusz organów bezpieczeństwa. W latach 40-tych w WUBP w Łodzi i Bydgoszczy.
W okresie od 10.04.1965 do 31.08.1967 zastępca kierownika Głównego Inspektoratu Ministra Spraw Wewnętrznych. Od 1.06.1975 do 26.05.1983 komendant KW MO w Siedlcach. Od 27.05.1983 do 31.05.1988 komendant KW MO w Katowicach. Od 1.06.1988 do 25.03.1990 kierownik Głównego Inspektoratu Ministra Spraw Wewnętrznych. [Więcej informacji na temat służby-patrz katalog funkcjonariuszy]
(AAN, CK, Z-4837)



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 06-06-1975 20-06-1981 APS, KW PZPR Siedlce, 1, 4, 8, 33; PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 18, 48, 62, 78
Członek Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 15-11-1975 20-06-1981 APS, KW PZPR Siedlce, 1, 4, 8; PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 39, 55, 69
Członek Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 14-04-1983 7-01-1984 PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 87
Członek Egzekutywa KW Katowice PZPR 27-01-1984 5-11-1988 AP Kat, KW PZPR Kat, sygn. 350/I/21, k. 140; AP Kat, KW PZPR Kat, Egzekutywy, sygn. 4, k. 94