Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-12-2019 12:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Mikołaj
Nazwisko: Charyło
Miejsce urodzenia: Tylwica
Data urodzenia: 26-08-1939
Imię ojca: Mikołaj
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 1966 r. Działacz ZMS: w latach 1967-1969 przewodniczący Zarządu Dzielnicowego (brak bliższych danych), od 1969 do 1972 r. przewodniczący Zarządu Stołecznego ZMS.
Źródło: APW 1733/775, k. 61.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa KD Warszawa-Ochota Warszawa PZPR 1968 1970 APW 1733/775, k. 61
Członek Egzekutywa Komitet Warszawski Warszawa PZPR 13-03-1971 28-06-1972 Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 7
Członek Komitet Warszawski Warszawa PZPR 13-03-1971 Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 5
Sekretarz KD Warszawa-Ochota Warszawa PZPR 1977 APW: 1733/775, k. 61 (pierwsza wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/882, k. 83-84
Wiceprzewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Warszawski Warszawa PZPR 28-02-1980 15-12-1980 APW 1733/882, k. 83-84, 89 (ostatnia wzmianka o pełnieniu funkcji)
Kierownik Biuro Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Warszawski Warszawa PZPR 14-07-1982 20-06-1984 APW: 1733/882, k. 152 (pierwsza wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/886, k. 65 (ostatnia wzmianka)
Kierownik Wydział Administracyjny Komitet Warszawski Warszawa PZPR 20-06-1984 APW 1733/886, k. 66 (wzmianka o rozpoczęciu pełnienia funkcji)
Kierownik Wydział Społeczno-Prawny Komitet Warszawski Warszawa PZPR 11-09-1985 30-11-1987 APW: 1733/887, k. 38 (pierwsza wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/895, k. 119 (ostatnia wzmianka)
Kierownik Wydział Kadr i Spraw Społeczno-Prawnych Komitet Warszawski Warszawa PZPR 19-10-1989 13-11-1989 APW: 1733/864, k. 254 (pierwsza wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/865, k. 115 (ostatnia wzmianka)