Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zenon
Nazwisko: Drębkowski
Miejsce urodzenia: CZĘSTOCHOWA
Data urodzenia: 14-02-1928
Imię ojca: Zygfryd
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Od 1.04.1961 wykonywał zadania starszego oficera operacyjnego do zadań specjalnych. Stanowisko to z dniem 1.01.1960 wyłączone zostało z etatu Kierownictwa Jednostek Bezpieczeństwa KW MO w Katowicach. W związku z tym formalnie mianowano go na stanowisko starszego oficera operacyjnego Wydziału II KW MO w Katowicach. Rocznej Szkoły Oficerskiej KdsBP w Legionowie w 1956 nie ukończył (odbył jedynie trzymiesięczne przeszkolenie). W okresie od 1.11.1962 do 28.11.1963 przeszkolenie z zakresu Szkoły Oficerskiej Służby Bezpieczeństwa. Od 18.09.1968 do 14.12.1968 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP ZABRZE REFERAT OCHRONY REFERENT RO PRZY KOPALNI "ROKITNICA" - 16-07-1953
IPN Ka 0231/641 10790/V akta osobowe i karta
MUBP ZABRZE SEKCJA IX "G" STARSZY REFERENT - 01-02-1954
MUdsBP ZABRZE SEKCJA GÓRNICZO-HUTNICZA STARSZY REFERENT - 01-04-1955
MUdsBP ZABRZE SEKCJA GÓRNICZO-HUTNICZA OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
CW KdsBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1956
WUdsBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 05-12-1956
KM MO ZABRZE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KM MO ZABRZE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 02-01-1957
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1961
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA SEKCJA OGÓLNOORGANIZACYJNA STARSZY OFICER OPERACYJNY DO SPECJALNYCH ZADAŃ - 01-08-1962
KP MO TARNOWSKIE GÓRY BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-02-1963
KP MO TARNOWSKIE GÓRY BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUZBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH KIEROWNIK SEKCJI - 16-04-1970
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-12-1973
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "C" NACZELNIK ppłk 01-07-1983 31-07-1990
.