Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-12-2019 12:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Gołębiowski
Miejsce urodzenia: Mechowiec
Data urodzenia: 01-04-1933
Imię ojca: Antoni
Dodatkowe informacje:

Od 1952 r. członek PZPR
Od 1952 r. do 1953 r. zastępca asystenta na Katedrze Marksizmu-Leninizmu Uniwersytetu Warszawskiego
Od 1953 r. do 1954 r. kierownik Działu Listów w tygodniku "Wieś" w Warszawie
Od 1954 r. do 1956 r. redaktor w miesięczniku "Walka Młodych" w Warszawie
Od 1956 r. do 1957 r. kierownik Działu Listów dwutygodnika "Warmia i Mazury" w Olsztynie
Od 1956 r. do 1957 r. przewodniczący ZW ZMP w Olsztynie
Od 1957 r. do 1959 r. kierownik Działu Kulturalnego w tygodniku "Zarzewie"
W 1959 r. redaktor w tygodniku "Kraj" w Warszawie
W 1959 r. sekretarz redakcji "Trybuny Literackiej" w Warszawie
Od 1962 r. do 1965 r. studia doktoranckie na WSNS przy KC PZPR w Warszawie
Od 1972 r. do 1973 r. stypendium habilitacyjne na WSNS przy KC PZPR w Warszawie
Od 1974 r. dyrektor Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego [na ryczałcie]
Od 1975 r. do 1978 r. dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376,



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Biuro Prasy KC Warszawa PZPR 1959 1962 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376
Starszy Instruktor Biuro Prasy KC Warszawa PZPR 1965 1968 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376
Inspektor Biuro Prasy KC Warszawa PZPR 1968 1969 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376
Zastępca Kierownika Biuro Prasy KC Warszawa PZPR 22-05-1969 7-01-1972 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376, PPR, PPS, PZPR. Struktura aparatu centralnego, oprac. W. Ciempiel, s.60, Informator o strukturze i obsadzie presonalnej, red. K. Persaka, s.103
Zastępca Kierownika Ds. Wydawnictw Wydział Propagandy, Prasy i Wydawnictw KC Warszawa PZPR 07-01-1972 20-05-1975 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376, PPR, PPS, PZPR. Struktura aparatu centralnego, oprac. W. Ciempiel, s.64, Informator o strukturze i obsadzie presonalnej, red. K. Persaka, s.132
Zastępca Kierownika Wydział Pracy Ideowo-Wychowawczej KC Warszawa PZPR 20-05-1975 9-04-1976 AAN KC PZPR CK/IX-171, CK/VII-376, PPR, PPS, PZPR. Struktura aparatu centralnego, oprac. W. Ciempiel, s.64, Informator o strukturze i obsadzie presonalnej, red. K. Persaka, s.128