Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk
Nazwisko: Portala
Miejsce urodzenia: SŁUPCA
Data urodzenia: 12-08-1929
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Magdalena
Dodatkowe informacje:

Akta wybrakowane. Od 16.05.1976 służba w MO. W trakcie pobytu w CW MBP brał udział w akcji "S" w Suwałkach. Według charakterystyki z 28.11.1952 brał udział w zlikwidowaniu młodzieżowej organizacji niepodległościowej z powiatu chojnickiego.
W okresie od 12.09.1951 do 21.07.1952 Roczna Szkoła Oficerska w CW MBP w Legionowie. Od 19.11.1966 do 10.12.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V MŁODSZY REFERENT - 10-04-1948
IPN Po 0212/18 2435/VI akta osobowe
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-06-1948
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ OGÓLNY STARSZY REFERENT - 15-04-1950
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 15-06-1950
PUBP BYDGOSZCZ BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 15-11-1952
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V, SEKCJA VI KIEROWNIK - 15-11-1953
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III, SEKCJA VIII KIEROWNIK - 14-08-1954
WUdsBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA III STARSZY INSTRUKTOR - 01-04-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-12-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III, GRUPA II KIEROWNIK - 01-02-1959
KP MO GNIEZNO BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1960
KP MO TUREK BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-10-1962
KP MO POZNAŃ BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1967
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ "C" KIEROWNIK SEKCJI - 15-12-1972
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-01-1974
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ III "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-06-1975 16-05-1976
.