Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bogusław
Nazwisko: Kołodziejczak
Miejsce urodzenia: Swarzędz
Data urodzenia: 15-09-1929
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 1945 r. do 1948 r. członek ZWM
W 1948 r. członek PPR
Od 1948 r. członek PZPR
Od 1948 r. do 1950 r. kursant w Oficerskiej Szkole Piechoty
Od 1950 r. do 1951 r. dowódca plutonu 2 Dywizji Piechoty
Od 1951 r. do 1953 r. kierownik laboratorium i referent w Zarządzie II Sztabu Generalnego WP w Warszawie
Od 1953 r. do 1955 r. wykładowca w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie
Od 1955 r. do 1956 r. słuchacz w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie
Od 1956 r. do 1960 r. starszy pomocnik szefa wydziału w Zarządzie II Sztabu Generalnego WP w Warszawie
Od 1960 r. do 1966 r. wykładowca w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie
[AAN KC PZPR CK VII-626]
W 1966 r. członek Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie
[T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.374]
W 1967 r. Jednostka Wojskowa 2000
Od 1967 r. do 1972 r. wykładowca w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie
Od 1972 r. do 1981 r. oficer do zleceń specjalnych w Gabinecie Ministra Obrony Narodowej w Warszawie
Od 1981 r. do 1982 r. szef gabinetu I Sekretarza KC PZPR
[T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.374]
Delegat na X Zjazd PZPR
[AAN KC PZPR CK VII-626]



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Kancelaria Sekretariatu KC Warszawa PZPR 14-04-1982 24-10-1989 AAN KC PZPR CK VII-626, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.374, Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persaka, s.106
Członek b.d. KC Warszawa PZPR 02-07-1986 30-01-1990 AAN KC PZPR CK VII-626, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.374, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. J. Jakubowski, s.66
Członek sekretariat KC Warszawa PZPR 14-06-1988 6-11-1989 AAN KC PZPR CK VII-626, T. Mołdawa, Ludzie władzy, s.260, 265