Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-02-2020 08:39

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Baczewski
Miejsce urodzenia: Bacze Suche
Data urodzenia: 03-08-1937
Imię ojca: Jan
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 21.03.1960. Absolwent Akademi Nauk Politycznych w Moskwie. Skierowany na studia w Wyszej Szkole Partyjnej w Moskwie. W grudniu 1979 występuje jako Sekretarz Propagandy Komitetu Miejskiego w Łomży.
Od 12-1984 do 11-1986 figuruje jako zastępca kierownika (prawdopodobnie wydziału organizacyjnego). Od 12-1986 do 12-1988 występuje w materiałach jako kierownik wydziału (prawdopodobnie organizacyjnego).
Na podstawie: Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży[dalej: APB O/Łomża], KW PZPR w Łomży, 58, 82, 198, 455/189, 455/152, 650; AR "Ład" Łubna, KW PZPR Łomża, listy płac 2/25-2/41.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Powiatowy Ośrodek Propagandy Partyjnej Komitet Powiatowy Zambrów PZPR 01-05-1969 1-09-1975 APB, KW PZPR, Karty ewidencyjne 2656; APB O/Łomża, 455/ 650.
Zastępca Kierownika Wydział Pracy Ideowo Wychowawczej Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 08-1978 11-1978 AR "Ład" Łubna, KW PZPR Łomża, listy płac 2/7.
Sekretarz Komitet Miejski Łomża PZPR 23-11-1978 1-10-1984 APB O Łomża, KW PZPR, 455/7, 455/100.
Członek brak Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 20-06-1981 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/8.
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 21-01-1984 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/9.
Członek Prezydium Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 21-01-1984 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/9.
Kierownik Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 01-10-1984 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/100.
Zastępca Przewodniczącego Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 23-06-1986 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/182.
Członek sekretariat Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 18-10-1986 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/11.
Członek brak Komitet Wojewódzki Łomża PZPR 18-10-1986 30-01-1990 APB O/Łomża, KW PZPR, 455/11.