Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Sobczak
Miejsce urodzenia: METELIN
Data urodzenia: 15-01-1913
Imię ojca: Grzegorz
Imię matki: Tekla
Znany/a też jako:
Stefan Sobczak
urodzony/a 01- 01-1915

Dodatkowe informacje:

W latach 1944-1947 brał udział w walkach z podziemiem niepodległościowym. Podczas służby na stanowisku zastępcy dowódcy ds. zwiadu w okresie od 27.10.1955 do 10.11.1955 pełnił obowiązki dowódcy WOP oraz był referentem Zarządu VII. Od 7.02.1952 do 20.02.1952 delegowany służbowo do Czechosłowacji. Od 10.11.1955 do 16.11.1956 studia w Wojskowym Instytucie MSW w ZSRS. Od 16.11.1956 do 10.02.1957 w dyspozycji dowódcy Wojsk Wewnętrznych. Od 11.02.1957 do 3.09.1958 szef Inspektoratu Dowódcy WW. Od 3.09.1988 do 15.01.1963 szef Zarządu Organizacyjno-Wojskowego MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
RBP LUBLIN WYDZIAŁ ŚLEDCZY KIEROWNIK - 24-07-1944
IPN BU 0194/2561, IPN BU 1715/346 12584/V, 1298/1892 akta osobowe
RBP LUBLIN KOMENDANTURA KIEROWNIK - 30-08-1944
RBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY INSPEKTOR - 28-12-1944
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA IV KIEROWNIK - 07-04-1945
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY KIEROWNIK - 19-04-1945
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI MINISTRA - 11-06-1946
MBP WARSZAWA GABINET MINISTRA INSPEKTOR - 01-08-1946
MBP WARSZAWA GABINET MINISTRA, WYDZIAŁ SPECJALNY NACZELNIK - 25-08-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-02-1947
GŁÓWNY INSPEKTORAT OP WARSZAWA ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. ZWIADU - 31-03-1949
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. ZWIADU płk 01-05-1952 16-11-1956
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 15-01-1963
MSW WARSZAWA BIURO "C" ZASTĘPCA DYREKTORA płk 20-02-1963 31-01-1968