Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-01-2018 14:53

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Pajestka
Miejsce urodzenia: Milówka
Data urodzenia: 09-03-1924
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: pseudonim: "Sarmata",
od 1953 w PZPR; Rada Państwa uchwałą z dn. 09.10.1968 nadała mu tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego nauk ekonomicznych; od 16.12.1968 do 26.02.1979 na stanowisku zastępcy przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów;
Źródła: AAN CK/VII-752.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek KC Warszawa PZPR 16-11-1968 1981 AAN CK/VII-752; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 126, 147, 171, 200.