Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-10-2020 13:46

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bogusław
Nazwisko: Jędrzejczyk
Miejsce urodzenia: TRZEBIENICE
Data urodzenia: 13-08-1924
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

2 fotografie. Członek PPR (1946-1948), PZPR (od 1948).
W dniu 2.08.1954 ukarany dyscyplinarnie za bezpodstawne zatrzymanie czterech robotników i stosowanie wobec nich niedozwolonych metod przymusu fizycznego w czasie przesłuchania.
W okresie 15.10.1969-31.08.1972 skierowany na etat niejawny Departamentu I do rezydentury berlińskiej do grupy pozaplacówkowej w Berlinie. W okresie 16.09.1983-3.12.1987 delegowany do pracy w rezydenturze w Berlinie (oficjalnie: radca-kierownik Wydziału Konsularnego w Ambasadzie PRL w Berlinie).
Delegowany służbowo: od 17.05.1973 do 21.05.1973 do Wietnamu; od 13.10.1974 do 19.10.1974, od 10.10.1976 do 15.10.1976 oraz od 28.08.1978 do 1.09.1978 do ZSRR; od 19.11.1974 do 23.11.1974 oraz od 25.09.1978 do 28.09.1978 do Węgier; od 2.05.1975 do 5.05.1975 do NRD; od 24.11.1975 do 28.11.1975 do Czechosłowacji.
W 1948 trzymiesięczny kurs w Szkole przy WUBP w Katowicach. W okresie od 10.04.1969 do 25.06.1969 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP GLIWICE EKSPOZYTURA KOLEJOWA MŁODSZY REFERENT - 15-11-1947
IPN BU 003175/261 21031/V akta osobowe
PUBP GLIWICE EKSPOZYTURA KOLEJOWA REFERENT - 01-07-1948
PUBP GLIWICE REFERAT KOLEJOWY REFERENT - 01-01-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ VIII, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 05-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 01-01-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-03-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III P.O. KIEROWNIKA - 01-11-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-08-1954
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ VIII, SEKCJA I REFERENT - 01-11-1954
WUBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-11-1954
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-07-1955
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, ODDZIAŁ V KIEROWNIK - 01-10-1955
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 20-04-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-10-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-02-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-08-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-06-1976
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW ZASTĘPCA DYREKTORA - 25-06-1980
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-09-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (EATAT NIEJAWNY) płk 16-09-1983 30-11-1989