Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wojciech
Nazwisko: Młynarski
Miejsce urodzenia: SOSNOWIEC
Data urodzenia: 03-12-1930
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Wiktoria
Dodatkowe informacje:

W latach 1954-1959 łącznik rezydentury brukselskiej. W latach 1958-1961 Wydział Dyplomatyczno-Konsularny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie. W okresie od 16.08.1966 do 15.09.1970 rezydent rezydentury rzymskiej, oficjalnie zatrudniony w charakterze I sekretarz Ambasady PRL w Rzymie. Z notatki z dnia 26.11.1976 wynika, iż w wyniku dezercji i zdrady Andrzeja Kopczyńskiego funkcjonariusz Młynarski Wojciech prawdopodobnie mógł zostać zdekonspirowany. Obaj poznali się w związku z wykładami w Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Starych Kiejkutach (IPN BU 003175/267, k. 127). Od 7.10.1981 do 24.11.1986 rezydent rezydentury wiedeńskiej, oficjalnie radca-kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady PRL w Wiedniu. Według notatki 15.03.1989 ponownie zdekonspirowany w wyniku dezercji i zdrady Jerzego Sarosieka (IPN BU 003175/267, k. 158).
Delegowany służbowo: od 13.06.1973 do 20.06.1973 do Szwajcarii; kwiecień 1974 do Szwajcarii na okres jednego tygodnia; od dniach 7.10.1976 do 10.10.1976 do Wiednia; od 11.05.1977 do 14.05.1977 do Sztokholmu; od 12.10.1977 do 22.10.1977 do Moskwy; od 9.04.1979 do 16.04.1979 do Kairu; od 28.06.1979 do 5.07.1979 do Paryża i Genewy; od 2.03.1981 na okres 3-4 miesięcy skierowany na kurs języka niemieckiego do Berlina.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1949
IPN BU 003175/267, IPN BU 2174/6931 20760/V, 1840/94/1514 akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 08-07-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 22-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI P.O. NACZELNIKA - 13-07-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-09-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-12-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-07-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-06-1980 30-09-1989
.