Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Jackowski
Miejsce urodzenia: Chorzów
Data urodzenia: 16-06-1931
Imię ojca: Leon
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 6.09.1964 do 22.02.1971 starszy oficer operacyjny rezydentury berlińskiej, oficjalnie oddelegowany przez instytucję przykrycia w charakterze korespondenta Polskiej Agencji Prasowej w Berlinie Wschodnim, od 15.11.1966 przeniesiony do pracy w rezydenturze kolońskiej, oficjalnie korespondent PAP w Bonn. Po powrocie do kraju pozostał w instytucji przykrycia (PAP) i od 1972 objął funkcję rezydenta grupy pracowników Wydziału V Departamentu I MSW. Od 2.10.1976 do 18.08.1980 rezydent rezydentury w Hadze, oficjalnie I sekretarz Ambasady PRL w Hadze. Od 5.10.1989 kierownik Punktu Operacyjnego w rezydenturze w Tel-Avivie, oficjalnie mianowany przez instytucje przykrycia radca-szefem Sekcji Interesów PRL w Tel-Avivie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SDepI WARSZAWA ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 01-09-1955
IPN BU 003175/260 23931/V akta osobowe i karta
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I 01-08-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY 01-08-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V OFICER OPERACYJNY 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 01-12-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-02-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-11-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) 01-10-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-09-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI NACZELNIK 15-05-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVII NACZELNIK 01-12-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA 01-01-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-01-1990 31-07-1990