Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Aleksander
Nazwisko: Jałkowski
Miejsce urodzenia: Nowa Uszyca
Data urodzenia: 02-11-1919
Kraj urodzenia: Ukraina
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od marca 1940 do sierpnia 1943 służba w Armii Czerwonej. Od sierpnia 1943 do marca 1944 służba w WP. Od 23.08.1946 do 20.10.1946 brał udział „w walce z bandami i reakcyjnym podziemiem". W dokumentach znajduje się informacja, że podczas służby w grupie operacyjnej w 1945 pracował na stanowisku kierownika tej grupy.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
NKWD KUJBYSZEW SZKOŁA SPECJALNA, KURS I SŁUCHACZ kpr. 03-1944 -07-1944
IPN Lu 0193/6973 7542/V akta osobowe
IPN Lu 289/636 904/03/395 akta osobowe i karta
RBP LUBLIN BRAK DANYCH PODOFICER DO ZLECEŃ SPECJALNYCH - 23-08-1944
WUBP WARSZAWA GRUPA OPERACYJNA FUNKCJONARIUSZ - 23-11-1944
WUBP WARSZAWA BRAK DANYCH KIEROWNIK KONTRWYWIADU - 15-01-1945
PUBP BŁONIE WYDZIAŁ I KIEROWNIK - 02-02-1945
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ I KIEROWNIK - 15-06-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 16-12-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 25-09-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY NACZELNIK - 20-10-1948
TOSBP PLESZEW KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH KIEROWNIK - 16-11-1950
CW MBP LEGIONOWO WYDZIAŁ WYSZKOLENIA ZASTĘPCA DYREKTORA NAUK JEDNOCZEŚNIE NACZELNIK WYDZIAŁ - 15-09-1951
CW MBP LEGIONOWO ZASTĘPCA KOMENDANTA JEDNOCZEŚNIE DYREKTOR NAUK - 01-03-1952
CW MBP LEGIONOWO P.O. KOMENDANTA - 01-08-1952
CW MBP LEGIONOWO KOMENDANT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ "C" NACZELNIK ppłk 01-08-1955 28-02-1957