Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Czaplicki
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 31-08-1911
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Stefania
Znany/a też jako:
Izydor Kurc
Imiona rodziców: Hereks Sara


Izydor Kurc
urodzony/a 31- 08-1911 Wiedeń

Dodatkowe informacje:

W okresie od lutego 1942 do grudnia 1943 partyzant II Oddzielnej Partyzanckiej Kletmańskiej Brygady (walczył w okolicach m. Orzeł w lasach briańskich; odznaczony orderem "Czerwonego Sztandaru" i "Czerwonej Gwiazdy", pseud. "Sasza").
Od 1.04.1944 do 28.07.1944 służba w Polskim Samodzielnym Batalionie Specjalnym dowodzonym przez płk. Toruńczyka (wykładowca taktyki partyzanckiej).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
RBP LUBLIN DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA KONTRWYWIADU - 06-08-1944
IPN BU 3332/7 CAW 1573/75/41 wojskowe akta osobowe
IPN BU 01753/7 7566/V karta osobowa
RBP LUBLIN SEKCJA IV KIEROWNIK - 19-09-1944
RBP LUBLIN GRUPA OPERACYJNA WARSZAWSKA BRAK DANYCH - 23-11-1944
MBP WARSZAWA GRUPA OPERACYJNA NA M. ST. WARSZAWĘ P.O. KIEROWNIKA - 15-01-1945
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ I KIEROWNIK - 10-02-1945
WUBP ŁÓDŹ P.O. KIEROWNIKA - 08-06-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 27-07-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII DYREKTOR - 15-01-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 20-12-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III DYREKTOR - 01-03-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-04-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA P.O. DYREKTORA - 01-01-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I DYREKTOR - 01-02-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA płk 28-11-1956 31-05-1957