Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Ireneusz
Nazwisko: Olszta
Miejsce urodzenia: Rokitnica
Data urodzenia: 17-08-1927
Imię ojca: Józef
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1961.
Był prezesem Sądu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Prawników Polskich (AP Olsztyn, KW PZPR, sygn. 1141/68, Konferencje).




Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Olsztyn PZPR 28-02-1975 20-01-1978 AP Olsztyn, KW PZPR, sygn 1141/63, 1141/64, Konferencje.
Zastępca Członka brak Komitet Wojewódzki Olsztyn PZPR 20-01-1978 31-05-1981 AP Olsztyn, KW PZPR, sygn. 1141/68, 1141/71, Konferencje.
Wiceprzewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Olsztyn PZPR 07-02-1978 31-05-1981 AP Olsztyn, KW PZPR, sygn. 1141/506, Posiedzenia plenarne Prezydium WKKP; AP Olsztyn, KW PZPR, sygn.1141/71, Konferencje.
Członek Prezydium Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Olsztyn PZPR 07-02-1978 31-05-1981 APO, KW PZPR, sygn. 1141/506, Posiedzenia plenarne Prezydium WKKP; AP Olsztyn, KW PZPR, sygn. 1141/71, Konferencje.