Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Zajchowski
Miejsce urodzenia: Szufnarowa
Data urodzenia: 28-10-1937
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Wedle materiału aktowego: w PZPR od 17.12.1959;
1955-1960 student UW;
1960-1963 wykładowca w Centrum Wyszkolenia MSW w Legionowie;
1963-1967 asystent, st. asystent w Instytucie Planowania;
1967-1973 adiunkt w Instytucie Planowania;
[od 01.11.1973 do 29.02.1980, oraz ponownie od 01.11.1980 do 31.07.1981 był zatrudniony w KC PZPR, ostatnio pracował na stanowisku zastępcy kierownika wydziału]
Źródła: AAN CK/X/545; AAN XI/1038, k. 129-130.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Ekonomiczny KC Warszawa PZPR 01-11-1973 1976 AAN CK/X/545; AAN XI/1038, k. 130.
Starszy Inspektor Wydział Ekonomiczny KC Warszawa PZPR 01-03-1976 1977 AAN CK/X/545; AAN XI/1038, k. 130.
Starszy Inspektor Wydział Planowania i Analiz Gospodarczych KC Warszawa PZPR 16-04-1977 29-02-1980 AAN CK/X/545; AAN XI/1038, k.130.
Zastępca Kierownika Wydział Prasy, Radia i Telewizji KC Warszawa PZPR 25-10-1980 4-08-1981 AAN CK/X/545; Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 129.
Zastępca Kierownika Kancelaria Sekretariatu KC Warszawa PZPR 02-05-1989 29-01-1990 Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR, red. K. Persak, s. 106.