Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Droździel
Miejsce urodzenia: Brody Małe
Data urodzenia: 01-05-1935
Imię ojca: Józef
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1961 r.
W latach 1953 – 1963 nauczyciel; pełnił w tym czasie funkcje kierownika Szkół Podstawowych w Gołębiu (1.07.1957 – 31.08.1959), Jakubówce (1.10.1959 – 31.08.1960), Mętowie (1.09.1960 – 31.08.1963).
Wykształcenie:
1) średnie pedagogiczne,
2) wyższe, mgr prawa i administracji.
Przeszkolenie partyjne: kurs w Moskwie.
W PZPR pełnił funkcje: członka POP (1961 – 1963), sekretarza ds. propagandy KG PZPR (1962 – 1963), członka komisji organizacyjnej KP PZPR (1964 – 1966) oraz członka zespołu ds. szkolenia partyjnego (od 1969) – brak bliższych danych.
Ponadto na listach płac KW PZPR w Lublinie T. Droździel występuje jako: starszy referent WKKP do 12.1975, starszy inspektor WKKP 01.1976 – 12.1981, starszy instruktor 01.1982 – 08.1985, kierownika Biura WKKP/WKKR 09.1985 – 12.1989.
ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370, 2/1-4; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 51-148.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Powiatowy Lublin PZPR 01-09-1963 1-02-1964 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Starszy Instruktor Komitet Powiatowy Lublin PZPR 01-02-1964 31-07-1966 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Kierownik Powiatowy Ośrodek Propagandy Partyjnej Komitet Powiatowy Lublin PZPR 01-08-1966 30-06-1969 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Instruktor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-07-1969 30-06-1972 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Starszy Instruktor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-07-1972 30-06-1985 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Kierownik Biuro Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-07-1985 25-09-1986 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.
Kierownik Biuro Wojewódzkiej Komisji Kontrolno-Rewizyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 25-09-1986 31-12-1989 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/370.