Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Władysław Jan
Nazwisko: Grzegorczyk
Miejsce urodzenia: Stara Wieś
Data urodzenia: 10-07-1939
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1964 r.
W latach 1962 – 1965 był pracownikiem Wydziału Organizacyjno-Prawnego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Bychawie.
Poza aparatem partyjnym zajmował następujące stanowiska:
1) 1.05.1965 – 15.05.1972 kierownika Wydziału Spraw Wewnętrznych PPRN w Bychawie,
2) 16.05.1972 – 20.09.1972 sekretarza PPRN w Bychawie.
Wykształcenie:
1) średnie ogólnokształcące,
2) mgr nauk politycznych, WSNS (1.09.1974 – 31.07.1977).
Członek Komisji Administracyjnej (od 1968) i Ideologicznej (od 1970) KP PZPR w Bychawie.
Ponadto na listach płac KW PZPR w Lublinie W. Grzegorczyk występuje jako: starszy inspektor W. Organizacyjnego 08.1977 – 12.1981, starszy instruktor W. Organizacyjnego 01.1982 – 07.1984, kierownik Biura Listów i Inspekcji 08.1984 – 04.1987, zastępca kierownika W. Organizacji Pracy 05.1987 – 12.1987, inspektor Kancelarii I Sekretarza 01.1988 – 01.1989, inspektor WKKR 02.1989 – 01.1990.
ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/605, 2/1-5; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 56-148.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Organizacyjny Komitet Powiatowy Bychawa PZPR 21-09-1972 31-08-1974 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/605.
Starszy Inspektor Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-08-1977 31-07-1984 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/605.
Kierownik Referat Listów i Inspekcji Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-08-1984 31-12-1987 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/605.
Kierownik Biuro Listów, Wniosków i Inspekcji Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-01-1988 31-05-1990 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/605.