Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Zagojski
Miejsce urodzenia: Rawa
Data urodzenia: 14-05-1937
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 13.12.1955 r.
Członek organizacji młodzieżowych. Pracował w ich aparacie jako sekretarz Zarządu Powiatowego ZMW w Lublinie (1.10.1960 – 1962), przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMW w Lublinie (1962 – 31.10.1965), wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW (1965 – 1967).Ponadto pełnił funkcje: przewodniczącego koła ZMP w Kętrzynie (1953 – 1957), przewodniczącego Koła Młodzieży Wojskowej (1958 - 1959).
Członek FJN, PCK, LOK, TPD, LZS, OSP, TPPR, ORMO. Pełnił w tych organizacjach szereg funkcji, m. in. był członkiem Prezydium Powiatowego Komitetu FJN (1962 – 1974), prezesem Oddziału Powiatowego OSP(1967 – 1974), członkiem Sztabu Powiatowego ORMO w Lublinie (1963).
Radny Powiatowej Rady Narodowej (1965 – 1969) i Wojewódzkiej Rady Narodowej (1980).
W okresie 15.10.1970 – 31.11.1975 przewodniczący PPRN w Lublinie i naczelnik powiatu, Urząd Powiatowy w Lublinie (w części źródeł w okresie 15.05.1975 – 30.11.1975 dyrektor W. Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu, Urząd Wojewódzki w Lublinie).
Od 16.08.1981 dyrektor W. Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Skupu (W. Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu), Urząd Wojewódzki w Lublinie.
Wykształcenie:
1) inż. rolnik, Wydział Rolny, Wyższa Szkoła Rolnicza (1970),
2) mgr inż. rolnik Akademia Rolnicza (1977).
Przeszkolenia partyjne:
1) WUML (1964),
2) kurs dla sekretarzy propagandy KP przy KC PZPR (1969),
3) kurs dla przewodniczących PPRN przy URM (1972),
4) kurs dla przewodniczących Powiatowych Komitetów Obrony (1973)
W PZPR pełnił funkcje: sekretarza POP (1962 – 1963) – brak bliższych danych.
Źródło: ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/619; APL, KW PZPR Lublin, listy płac, 51-62.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Lublin PZPR 1963 1965 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900
Instruktor Wydział Rolny Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-11-1965 31-05-1967 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/619
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Lublin PZPR 1967 1975 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/619
Sekretarz Propagandy Komitet Powiatowy Lublin PZPR 01-06-1967 14-10-1970 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/619
Członek Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 06-11-1975 26-06-1981 APL, KW PZPR Lublin, 1, 3, 5-7
Kierownik Wydział Rolny i Gozspodarki Żywnościowej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-12-1975 31-12-1980 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podlaska, 1/619
Sekretarz Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-01-1981 15-08-1981 ŁAD, KW PZPR Lublin, 1/2900; ŁAD, KW PZPR Biała Podaska, 1/615