Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Owsianik
Miejsce urodzenia: Peliszcze
Data urodzenia: 22-06-1922
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 01.10.1946 instruktor, a od 20.04.1947 do 22.07.1948 kierownik Wydziału Organizacyjnego ZW ZMW RP „Wici” w Bydgoszczy. 22.07.1948 - 30.04.1950 kierownik Wydziału Propagandy i Agitacji w Zarządzie Wojewódzkim Związku Młodzieży Polskiej w Bydgoszczy. Od 05.01.1948 w SL. Od 1952 wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy. 18.12.1956 - 12.1960 członek Prezydium WRN w Bydgoszczy. Od 15.01.1972 wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Bydgoszczy. Od 20.01.1957 do 31.08.1985 poseł na Sejm PRL II-VIII kadencji. 03.1976 - 03.1980 zastępca przewodniczącego Prezydium Klubu Poselskiego podczas trwania VII kadencji Sejmu PRL. 11.1982 - 08.1985 w Sejmie VIII kadencji przewodniczący Komisji Obrony Narodowej. Źródło: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2102; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, Wyd. PWN, Warszawa 1991; Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta, Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 303-304.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek WKW Bydgoszcz ZSL 01-1950 04-1950 CKDRL, sygn. 2102.
Kierownik Wydział Organizacyjny WKW Bydgoszcz ZSL 01-05-1950 16-06-1952 CKDRL, sygn. 2102.
Sekretarz WKW Bydgoszcz ZSL 16-06-1952 12-07-1955 CKDRL, sygn. 2102.
Członek WKW Bydgoszcz ZSL 16-06-1952 12-07-1955 CKDRL, sygn. 2102.
Zastępca Członka Rada Naczelna NKW Warszawa ZSL 25-06-1954 1956 CKDRL, sygn. 2102.
Prezes WKW Bydgoszcz ZSL 12-07-1955 24-04-1972 CKDRL, sygn. 2102.
Członek NK Warszawa ZSL 12-03-1956 15-12-1980 CKDRL, sygn. 2102.
Zastępca Przewodniczącego GKKS NK Warszawa ZSL 13-03-1956 CKDRL, sygn. 2102.
Członek PREZYDIUM NK Warszawa ZSL 10-02-1971 27-10-1980 CKDRL, sygn. 2102.
Sekretarz NK Warszawa ZSL 24-04-1972 27-10-1980 CKDRL, sygn. 2102.