Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Maj
Miejsce urodzenia: Strzelce Małe
Data urodzenia: 17-04-1924
Imię ojca: Józef
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Od 1956 r. w ZSL. Od 1947 r. członek ZMW RP „Wici”, a od 1958 r. ZMP. Od 01.1943 r. w BCh, łącznik Oddziału w Strzelcach Małych i kolporter prasy konspiracyjnej w rejonie Szczurowej. 02.1945-04.1946 w Oficerskiej Szkole Broni Pancernej w Modlinie, w której zdobył stopień ppor. Od 1954 r. asystent, zootechnik, główny specjalista, a od 1966-1972 zastępca dyrektora w Rolniczych Zakładach Doświadczalnych WSR w Krakowie. W l. 1972-1974 zastępca przewodniczącego Prezydium WRN w Krakowie. Od 1972 -1975 przewodniczący Woj. Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Od 12.1974 wicewojewoda krakowski. Od 21.03.1976-31.08.1985 poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji. 05.-09.1981 podsekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu Spożywczego i Skupu. Zastępca przewodniczącego FJN. Członek ZBOWiD. Źródło: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2174; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, Warszawa 1991; S. Giza, Władze naczelne stronnictw ludowych (1861-1965), [w:] Roczniki Dziejów Ruchu Ludowego Nr 7, Warszawa 1965, s. 386-448.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek MIEJSKI KOMITET Kraków ZSL 1972 1975 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2174
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 1972 1975 CKDRL, sygn. 2174
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Tarnów ZSL 1975 1980 CKDRL, sygn. 2174
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 29-03-1984 CKDRL, sygn. 2174
Sekretarz Naczelny Komitet Warszawa ZSL 27-10-1980 7-05-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, s. 283