Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Kijowski
Miejsce urodzenia: Miesiące
Data urodzenia: 17-08-1923
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Feliksa
Dodatkowe informacje:

Od 1946 r. w SL. 01.09-25.09.1939 uczestnik kampanii wrześniowej w szeregach Wojska Polskiego. Od 02-07.1944 r. żołnierz BCh na Lubelszczyźnie. "Po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze". Od 06.1948-12.1956 kierownik działu i wykładowca w Centralnej Rolniczej Spółdzielni „SCh” w Warszawie. 12.1956-06.1965 sekretarz ZG Związku Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości. Od 06.1965 do 12.1971 prezes Zarządu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”. Od 12.1965 przewodniczący RG LZS. Od 21.03.1976-18.07.1983 poseł na Sejm PRL VII-VIII kadencji. Wiceprezes WK FJN w Olsztynie, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Olsztynie. Zmarł 18.07.1983. Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 863; T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, Warszawa 1991.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 31-03-1969 4-04-1973 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 863
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Olsztyn ZSL 01-12-1971 31-10-1981 CKDRL, sygn. 863
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 18-07-1983 CKDRL, sygn. 863
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 17-11-1981 18-07-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, s. 285
Sekretarz Naczelny Komitet Warszawa ZSL 17-11-1981 18-07-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, s. 283