Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-01-2020 09:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Bajdor
Miejsce urodzenia: Kielce
Data urodzenia: 04-07-1933
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Polonista, dziennikarz. W okresie 1949 – 1956 aktywista ZMP, Kielce – Poznań. W 1954 ukończył Uniwersytet Wrocławski jako mgr polonistyki. Od 1955 członek PZPR. Przebieg pracy zawodowej: 1955 – 1956 asystent na Uniwersytecie Wrocławskim. 1956 – 1958 zastępca redaktora naczelnego w tygodniku „Nowe Sygnały” we Wrocławiu. 1958 – 1961 redaktor naczelny tygodnika „Odra” we Wrocławiu. 1961 – 1966 kierownik literacki w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. 1966 – 1973 redaktor naczelny Ośrodka Telewizyjnego we Wrocławiu. W 1973 redaktor naczelny w Komitecie ds. Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” w Warszawie. 1973 – 1977 dyrektor departamentu w Naczelnym Zarządzie Kinematografii w Warszawie. 1977 – 1979 komentator w redakcji „Trybuny Ludu” w Warszawie. 1979 – 1980 I zastępca redaktora naczelnego w redakcji „Literatury” w Warszawie. 22.10.1980 – 1982 dyrektor generalny ds. programów artystycznych w Komitecie ds. Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” w Warszawie.
Źródła: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/11129 (dawna: CK/VII-1809); T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 193, 236-237.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Zastępca Przewodniczącego Komitet do Spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” Warszawa 04-12-1982 27-04-1983 AAN, KC PZPR, CK XX/11129;
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Kultury i Sztuki Warszawa 27-04-1983 18-05-1989 AAN, KC PZPR, CK XX/11129;
Przewodniczący Komitet Kinematografii Warszawa 14-09-1987 18-05-1989 AAN, KC PZPR, CK XX/11129;