Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Perczak
Miejsce urodzenia: Ostrowiec Świętokrzyski
Data urodzenia: 06-03-1916
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Katarzyna
Znany/a też jako:
Józef Perczak
urodzony/a 06- 03-1916 Ludwików
Imiona rodziców: Stanisław Katarzyna


Dodatkowe informacje:

W okresie od lutego 1943 do 16.01.1945 członek GL/AL, pseud. „Chyży". Od 14.12.1954 do 15.01.1967 służba w MO.


Kursy i szkolenia:

W dniu 30.09.1950 ukończył kurs personalny przy Departamencie Kadr MBP w Warszawie. Od 3.11.1952 do 24.01.1953 kurs kadrowy przy Urzędzie Rady Ministrów w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO OPATÓW POSTERUNEK W CZĘSTOCICACH ZASTĘPCA KOMENDANTA 16-01-1945
IPN BU 0218/342 14059/V akta osobowe i karta
KP MO OPATÓW POSTERUNEK W CZĘSTOCICACH KOMENDANT 20-05-1947
CW MO SŁUPSK SZKOŁA OFICERSKA, IV KURS SŁUCHACZ 20-02-1948
KG MO WARSZAWA DO DYSPOZYCJI WYDZIAŁU PERSONALNEGO 01-04-1949
KG MO WARSZAWA WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA KADR REFERENT 01-06-1949
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT 01-08-1950
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ I, SEKCJA III KIEROWNIK 01-11-1951
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ KADR, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK SEKCJI JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA WYDZIAŁU 01-06-1954
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ KADR, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA kpt. 01-07-1954 14-12-1954
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-04-1967
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 01-04-1973 10-05-1973
.