Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk Aleksander
Nazwisko: Kiziński
Miejsce urodzenia: Dęblin
Data urodzenia: 12-12-1923
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.07.1944 do 1.09.1944, od 2.03.1945 do 22.08.1945 oraz od 14.12.1954 do 17.02.1970 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Jako kwatermistrz w Ośrodku Szkolenia KBW w Szczytnie oddelegowany do dyspozycji komendanta Obozu Artylerii i Broni Pancernej KBW w miejscowości Sask. Dowodził operacją mającą na celu zlikwidowanie 13.04.1951 w miejscowości Szyszki żołnierza podziemia niepodległościowego Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój".



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
NKWD KUJBYSZEW SZKOŁA SPECJALNA, II KURS SŁUCHACZ KURSU brak danych 02-09-1944 01-03-1945
IPN Lu 289/681 904/03/481 akta osobowe i karta
KBW WARSZAWA 1 SPECJALNY PUŁK ZASTĘPCA DOWÓDCY KOMPANII DO SPRAW TECHNICZNYCH 23-08-1945
WBW WARSZAWA 1 SAMODZIELNY BATALION OPERACYJNY POMOCNIK SZEFA SZTABU DS. EWIDENCYJNYCH 26-09-1945
WBW WARSZAWA 1 SAMODZIELNY BATALION OPERACYJNY OFICER EWIDENCJI PERSONALNEJ 15-08-1946
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA, 1 BATALION STARSZY ADIUTANT 15-11-1947
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA, SPECJALNY BATALION POMOCNIK SZEFA SZTABU DS. OPERACYJNYCH 06-03-1951
KBW WARSZAWA ODDZIAŁ KADR REZERWA OFICERSKA 02-05-1952
OS KBW SZCZYTNO BRAK DANYCH KWATERMISTRZ 06-07-1952
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA, SEKCJA OPERACYJNA STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA SEKCJI 02-11-1952
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA POMOCNIK SZEFA SZTABU DS. OPERACYJNYCH kpt. 02-11-1954 14-12-1954
.