Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Drewniak
Miejsce urodzenia: WIĘCKOWICE
Data urodzenia: 14-12-1930
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.06.1951 do 23.10.1953 odbywał zasadniczą służbę wojskową w I Brygadzie KBW w Warszawie, gdzie pełnił funkcję dowódcy drużyny oraz w II Brygadzie KBW w Białymstoku.
Karta przebiegu służby podaje, że od 01.02.1973 r. pełnił funkcję kierownika zmiany Sekcji I (Obserwacji) Wydziału "B" KW MO w Krakowie. Natomiast na karcie ewidencyjnej funkcjonariusza widnieje zapis, że od tej daty pełnił funkcję kierownika zmiany Sekcji V (Obserwacji) Wydziału "B" KW MO w Krakowie.
Z opinii służbowej z dnia 17.04.1979 oraz z wniosku personalnego z lipca 1981 wynika, że od 30.06.1975 funkcjonariusz pełnił funkcję kierownika zmiany Sekcji Do Zadań Specjalnych Wydziału "B" KW MO w Krakowie. Od dnia 01.09.1956 Roczna Szkoła Podwyższania Kwalifikacji Referentów (Szkoła nr 5) KdsBP w Warszawie. Od 04.09.1963 do 12.10.1963 kurs specjalistyczny Biura "B" w Szkole Oficerskiej Służby Bezpieczeństwa przy CW MSW w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ "A", SEKCJA I MŁODSZY WYWIADOWCA - 08-12-1953
IPN Kr 059/332 6411/SB akta osobowe i karta
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I WYWIADOWCA - 01-04-1955
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I OFICER WYWIADOWCA - 01-04-1956
WUdsBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 15-12-1956
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I WYWIADOWCA - 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I OFICER WYWIADOWCA - 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I STARSZY WYWIADOWCA - 01-07-1959
KW MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-01-1962
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I STARSZY WYWIADOWCA - 01-02-1962
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I (OBSERWACJI) WYWIADOWCA - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA I (OBSERWACJI) KIEROWNIK ZMIANY - 01-02-1973
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B" KIEROWNIK ZMIANY kpt. 01-06-1975 15-10-1981
.