Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy Stanisław
Nazwisko: Doros
Miejsce urodzenia: SOSNOWIEC
Data urodzenia: 18-07-1946
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W latach 1980-1982 pełnił funkcję kierownika Grupy Operacyjnej Służby Bezpieczeństwa przy RUSW w Chrzanowie.
Od 26.11.1986 pełnił obowiązki zastępcy szefa ds. Służby Bezpieczeństwa MUSW w Jaworznie.
Po rozwiązaniu Służby Bezpieczeństwa w Jaworznie został delegowany do Wydziału Ochrony Konstytucyjnego Porządku Państwa WUSW w Katowicach. ///
W okresie 19.10.1973-18.06.1974 kurs Służby Bezpieczeństwa przy WSO MO w Szczytnie; 06.11.-01.12.1989, 26.02.-16.03.1990 oraz 4-16.06.1990 kurs zastępców szefów w ODKK MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KM MO SOSNOWIEC GRUPA PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH INSPEKTOR OPERACYJNY - 16-05-1973
IPN Ka 0231/678 10832/V akta osobowe i karta
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", SEKCJA VI "A" INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", SEKCJA VI "A" STARSZY INSPEKTOR - 01-12-1980
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A" KIEROWNIK SEKCJI - 16-10-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-2 KIEROWNIK SEKCJI - 01-02-1982
MUSW JAWORZNO SEKCJA V KIEROWNIK - 01-08-1983
MUSW JAWORZNO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA kpt. 16-04-1987 31-07-1990