Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Maciej
Nazwisko: Sieńko
Miejsce urodzenia: Piątkowa
Data urodzenia: 22-02-1901
Imię ojca: Jan
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Ks. Maciej Sieńko rozpracowywany był przez przez funkcjonariuszy KWMO Zielona Góra w ramach sprawy ewidencji operacyjnej od 1956 do 1957 roku. W ramach prowadzonej sprawy odnotowano, iż w roku 1954 na terenie Bieniowa pow. Żary w czasie nabożeństw dla młodzieży szkolnej "inspirował i namawiał ich do zawieszania krzyży w szkołach i odmawiania modlitw porannych". Materiałów o sygn. 674/II brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych. W zasobie AIPN Po nie odnaleziono zapisów do nru 674/II, wpis na podstawie protokołów brakowania, faktologii dot. wystąpień duchownych rzymskokatolickich. IPN Po 060/119 t. 113-114, IPN Po 060/292 t. 18.
Ksiądz Maciej Sieńko objęty był kontrolą operacyjną w ramach Teczki Ewidencji Operacyjnej Księdza (TEOK) od 27.11.1963 przez funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa KPMO Żary, Wydz. IV KWMO Zielona Góra, RUSW Rzeszów. W ramach tych działań zbierano informacje dotyczące jego działalności duszpasterskiej, poglądów, treści głoszonych kazań. Materiałów brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.