Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Rojczyk
Miejsce urodzenia: Miączyn Mały
Data urodzenia: 09-02-1918
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Według charakterystyk z 13.08.1946 ówczesny p.o. zastępcy komendanta Posterunku MO w Zawidzu ponadto: od 27.02.1945 służba w KP MO Sierpc Posterunek w Sławecinie, a od 16.04.1946 zastępca komendanta Posterunku MO w Zawidzu (IPN Bi 060/3151, k. 37). Według ankiety specjalnej od 22.01.1945 do 1.04.1946 zastępca komendanta Posterunku MO w Sławecinie KP MO Sierpc, a od 1.04.1946 do 1.05.1946 zastępca komendanta Posterunku MO w Zawidzu KP MO Sierpc. W okresie od 14.12.1954 do 31.08.1970 służba w MO, ostatni stopień major.


Kursy i szkolenia:

W 1945 kurs polityczno-wychowawczy w Otwocku. W 1949 VIII kurs przeszkolenia oficerów polityczno-wychowawczych Milicji Obywatelskiej w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO SIERPC POSTERUNEK W SŁAWĘCINIE ZASTĘPCA KOMENDANTA 22-01-1945
IPN Bi 060/3151 5131/VI akta osobowe i karta
KP MO SIERPC POSTERUNEK W ZAWIDZU ZASTĘPCA KOMENDANTA 16-04-1946
KP MO DZIAŁDOWO POSTERUNEK W PŁOŚNICY ZASTĘPCA KOMENDANTA 25-10-1946
KP MO SOKOŁÓW PODLASKI POSTERUNEK W STERDYNI ZASTĘPCA KOMENDANTA 13-01-1947
KP MO OSTROŁĘKA BRAK DANYCH INSTRUKTOR POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY 04-04-1947
KP MO OSTROŁĘKA BRAK DANYCH P.O. INSTRUKTORA 03-07-1947
KP MO MORĄG BRAK DANYCH INSTRUKTOR POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY 20-11-1947
CW MO SŁUPSK V KURS SZKOŁY OFICERSKIEJ SŁUCHACZ 25-05-1949
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI 01-08-1950
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK 01-09-1950
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA por. 15-08-1951 14-12-1954