Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Waldemar Janusz
Nazwisko: Czulec
Miejsce urodzenia: Bytom
Data urodzenia: 31-07-1946
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie od 7.06.1978 do 03.07.1982 oficer rezydentury paryskiej, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia na stanowisko II sekretarza Ambasady PRL w Paryżu. Od 14.09.1988 do 1990 oficer operacyjny w rezydenturze w Brukseli, oficjalnie mianowany I sekretarzem Ambasady PRL w Brukseli.
Delegowany służbowo: od 2.06.1983 do 6.06.1983 do Jugosławii; od 8.06.1984 do 11.06.1984, od 8.10.1984 do 12.10.1984 oraz od 13.11.1986 do 18.11.1986 do Węgierskiej Republiki Ludowej; od 14.01.1985 do 19.01.1985 do Sofii; od 19.11.1985 do 22.11.1985 oraz od 28.09.1987 do 1.10.1987 do Berlina; od 24.03.1986 do 27.03.1986 oraz od 12.10.1987 do 15.10.1987 do ZSRS; od 27.10.1986 do 29.10.1986 do Pragi; od 16.05.1987 do 24.05.1987 do Szwajcarii.


Kursy i szkolenia:

W latach 1973-1974 Studium Podyplomowe Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadowczych przy Departamencie I MSW w Starych Kiejkutach.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER (ETAT NIEJAWNY) 01-09-1973
IPN BU 003175/1085 - akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I MŁODSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-01-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI STARSZY INSPEKTOR 15-08-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-06-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-08-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII NACZELNIK 01-11-1985
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) ppłk 01-02-1989 31-07-1990