Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bogusław
Nazwisko: Droszcz
Miejsce urodzenia: Ostrzeszów Wielkopolski k. Kalisza
Data urodzenia: 18-08-1921
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

Członek ZSL. Uczestnik kampanii wrześniowej. W latach 1940 - 1945 wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec.12.1948 - 11.1949 w SL. Członek ZP SL w Wolsztynie;od 11. 1949 w ZSL;
15.12.1949-30.09.1951 zastępca dyrektora Technikum Rolniczego w Wolsztynie;
01.09.1951-31.03.1954 kierownik produkcji w Centrali Rybnej w Gdańsku;
01.04.1954-30.09.1956 agronom-specjalista i zastępca kierownika PPRN w Pruszczu;
01.10.1956-31.05.1960 kierownik w Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa PWRN w Gdańsku;
01.06.1960-30.04.1961 sekretarz WZKR w Gdańsku;
1961-1984 zastępca przewodniczącego WRN w Gdańsku;
01.05.1961-29.02.1968 dyrektor Gdańskiej Hodowli Ziemniaka;
01.03.1968-15.01.1972 zastępca dyrektora w Wojewódzkim Zjednoczeniu Państwowych Gospodarstw Rolnych w Gdańsku;
1969-1972 członek Prezydium Zarządu Okręgowego Związku Zawodowego Pracowników Rolnych i zastępca przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NOT w Gdańsku;
od 1972 wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego TPPR i wiceprzewodniczący WK FJN w Gdańsku;
21.03.1976-31.08.1985 poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji.
Źródło: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 7996, T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, Warszawa 1991, s. 279, 285.
21.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek PREZYDIUM POWIATOWY KOMITET Wolsztyn ZSL 1949 1951 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 7996.
Członek Zarząd Koła POWIATOWY KOMITET Pruszcz Gdański ZSL 1951 1956 CKDRL, sygn. 7996.
Prezes Koło Wojewódzka Rada Narodowa Gdańsk ZSL 1956 1959 CKDRL, sygn. 7996.
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Gdańsk ZSL 1959 1973 CKDRL, sygn. 7996.
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Gdańsk ZSL 16-01-1972 31-01-1973 CKDRL, sygn. 7996.
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Gdańsk ZSL 01-02-1973 25-08-1987 CKDRL, sygn. 7996.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 24-03-1988 CKDRL, sygn. 7996.
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 15-12-1980 24-03-1988 CKDRL, sygn. 7996; T.Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, s. 279, 285.