Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Włodzimierz Antoni
Nazwisko: Kreft
Miejsce urodzenia: GDYNIA
Data urodzenia: 22-06-1932
Imię ojca: Wiktor
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

W okresie 10-13.09.1979 delegowany służbowo do ZSRS. ///
W okresie 15.09.1980-31.10.1984 zatrudniony na etacie niejawnym w Departamencie II MSW i oddelegowany do pracy w MSZ (oficjalnie: konsul w Konsulacie Generalnym PRL w Leningradzie); realizował zadania operacyjne głównie wśród obywateli polskich przebywających na terenie Leningradu. ///
W okresie 4-8.04.1960 kurs po linii Wydziału IX Departamentu II MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUdsBP GDAŃSK WYDZIAŁ V "A", SEKCJA II STARSZY REFERENT - 08-10-1955
IPN Gd 214/2193 5832/V akta osobowe i karta
WUdsBP GDAŃSK WYDZIAŁ V "A", SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KM MO GDYNIA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA FUNKCJINARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 07-09-1960
KW MO GDAŃSK BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 03-08-1962
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA III OFICER OPERACYJNY - 01-09-1962
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1963
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA III KIEROWNIK - 01-10-1963
KW MO GDAŃSK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 16-06-1972
KW MO GDAŃSK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-02-1973
KW MO GDAŃSK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-01-1975
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-06-1975
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 14-09-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA II STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-09-1980
WUSW GDAŃSK BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 31-10-1984
WUSW GDAŃSK WYDZIAŁ III-1 P.O. ZASTĘPCY NACZELNIKA - 01-12-1984
WUSW GDAŃSK WYDZIAŁ III-1 ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-03-1985 05-06-1985