Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Lesław
Nazwisko: Nawacki
Miejsce urodzenia: Gliwice
Data urodzenia: 09-05-1948
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Wanda
Dodatkowe informacje:

Prawnik (administratywista). W latach 1964 – 1973 zrzeszony w Związku Młodzieży Socjalistycznej (ZMS). Pracę zawodową rozpoczął w 1.08.1969 jako referent, a następnie starszy referent w Kombinacie Inżynierii Miejskiej w Gliwicach. Przez okres 24.04.1970 – 14.04.1972 odbywał zasadniczą służbę wojskową. Był aktywistą Koła Młodzieży Wojskowej, a w dniu 30.01.1971 wstąpił do PZPR. Od 15.05.1972 do 31.07.1973 inspektor, później starszy specjalista w Gliwickim Przedsiębiorstwie Instalacji Elektrycznych. W okresie 1.08.1973 – 20.04.1974 specjalista w Biurze Turystyki Zagranicznej w Dyrekcji Naczelnej Funduszu Wczasów Pracowniczych (FWP) w Warszawie. Od 1973 do 1978 członek Zrzeszenia Studentów Polskich (ZSP). W 1976 ukończył Zawodowe Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji UW, a 29.06.1978 uzyskał tam dyplom z tytułem magistra administracji. W latach 22.04.1974 – 31.03.1982 był kolejno instruktorem, kierownikiem wydziału i kierownikiem biura Prezydium Zarządu Głównego Związku Zawodowego Transportowców i Drogowców w Warszawie. Od 1.04.1982 do 12.1984 główny specjalista w Departamencie Organizacji w Ministerstwie Pracy, Płac i Spraw Socjalnych. W styczniu 1985 został tam wicedyrektorem Departamentu Organizacji Pracy. Od 27.02.1986 dyrektor Biura ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi w Ministerstwie Pracy, Płac i Spraw Socjalnych. Natomiast w czasie 7.12.1987 – 12.1988 był dyrektorem Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej.
Źródła: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/12858 (dawna: CK/VIII-950);



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Komitet Dzielnicowy Warszawa-Ochota Warszawa PZPR 1981 1982 AAN, KC PZPR, CK XX/12858;
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej Warszawa 23-01-1989 AAN, KC PZPR, CK XX/12858;