Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Błażejewski
Miejsce urodzenia: GÓRNA OWCZARNIA
Data urodzenia: 15-10-1931
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

Na etacie niejawnym Grupy III Departamentu II oficjalnie sprawował funkcję konsula w Konsulacie PRL w Leningradzie. Po powrocie do kraju skierowany do dyspozycji Departamentu Kadr MSW z zachowaniem stanowiska zastępcy szefa ds. Służby Bezpieczeństwa WUSW we Wrocławiu. ///
Delegowany służbowo: 24-29.06.1971 do Jugosławii; 19-24.11.1974 do Węgier; 31.10-08.11.1982 do Czechosłowacji. ///
W okresie 01.09.1959-21.07.1960 Roczna Szkoła Funkcjonariuszy SB w CW MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW KdsBP LEGIONOWO KURS PRZESZKOLENIA AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 01-09-1956 10-11-1956
IPN Wr 0135/74 8569/V akta osobowe i karta
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA IV OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 10-06-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-12-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-01-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-04-1971
WS KGB MOSKWA DZIESIĘCIOMIESIĘCZNE PRZESZKOLENIE OPERACYJNE SŁUCHACZ - 13-11-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-04-1974
KW MO WROCŁAW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975
WUSW WROCŁAW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1983
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 30-09-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA III SPECJALISTA (ETAT NIEJAWNY) - 15-02-1988
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 30-06-1990 31-07-1990