Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-06-2020 09:08

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Banaszek
Miejsce urodzenia: Łęcze pow. Elbląg
Data urodzenia: 26-11-1948
Imię ojca: Bronisław
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 13.11.1970 r.
Należał też do Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Młodzieży Socjalistycznej (1964-1973) oraz do Zrzeszenia Studentów Polskich (od 1968 r.).
Przebieg pracy zawodowej (wybrane stanowiska):
- 01.07.1973-31.10.1973 - Powiatowy Związek Kółek Rolniczych w Janowie Lubelskim - inspektor
- 01.11.1973-14.07.1975 - Powiatowy Związek Kółek Rolniczych we Włodawie - zastepca kierownika wydziału, wiceprezes zarządu
- 21.03.1983-03.1984 - Urząd Wojewódzki w Chełmie - dyrektor Wydziału Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa
Wykształcenie i przeszkolenie partyjne:
- 1973 - Akademia Rolnicza w Lublinie - mgr inż. mechanizacji rolnictwa
- 1977 - Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu
- 1978 - ukończył roczne Studium Podyplomowe Polityki Rolnej i Żywnościowej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie
W strukturze Komitetu Wojewódzkiego PZPR na przełomie lat 1981-1982 nastąpiła zmiana: m.in. zlikwidowano Wydział Rolny i Gospodarki Żywnościowej a utworzono Wydział Społeczno-Rolny.
Źródło: Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Chełm 1/13, 2/1-2/9; AP Lublin O/Chełm, KW PZPR Chełm 726, 727, 3160



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Inspektor Wydział Rolny i Gospodarki Żywnościowej Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 15-07-1975 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Chełm 1/13, 2/1-2/2; AP Lublin O/Chełm, KW PZPR Chełm 3160
Starszy Inspektor Wydział Rolny i Gospodarki Żywnościowej Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 01-12-1976 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Chełm 1/13, 2/2-2/8; AP Lublin O/Chełm, KW PZPR Chełm 3160
Zastępca Kierownika Wydział Społeczno-Rolny Komitet Wojewódzki Chełm PZPR 05-1982 20-03-1983 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Chełm 1/13, 2/8-2/9; AP Lublin O/Chełm, KW PZPR Chełm 726, 3160