Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk
Nazwisko: Bosak
Miejsce urodzenia: CIESZĘCIN
Data urodzenia: 06-02-1931
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Stanisława
Znany/a też jako:
Henryk Bossak

Dodatkowe informacje:

W latach 1976-1978 studia magisterskie w ASW MSW w Warszawie (specjalność: prawno-administracyjna oraz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego).
W okresie od 16.06.1964 do sierpnia 1969 delegowany do pracy w rezydenturze w Rabacie na stanowisko oficera operacyjnego, oficjalnie pełnił funkcję II sekretarza przy Ambasadzie PRL w Rabacie.
Od 25.09.1972 do sierpnia 1974 delegowany jako rezydent do Genewy, oficjalnie pełnił funkcję radcy w Stałym Przedstawicielstwie PRL przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie.
Od 25.07.1978 do 4.08.1982 delegowany do pracy w charakterze kierownika Punktu Operacyjnego w Belgradzie, oficjalnie mianowany radcą przy Ambasadzie PRL w Belgradzie.
Od 30.08.1985 do 1989 delegowany do pracy w charakterze kierownika Punktu Operacyjnego w Budapeszcie, oficjalnie zatrudniony na stanowisku radcy przy Ambasadzie PRL w Budapeszcie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 10-09-1951
IPN BU 003175/313 23156/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 11-08-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 15-05-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII MŁODSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 12-10-1954
SDepI WARSZAWA BRAK DANYCH BIBLIOTEKARZ - 30-03-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, SEKRETARIAT OGÓLNY, REFERAT ŁĄCZNOŚCI REFERENT - 15-10-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, SEKRETARIAT OGÓLNY, SEKCJA EWIDENCJI OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 28-11-1956
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 01-10-1958
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-01-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 15-10-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-10-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-10-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI NACZELNIK - 01-12-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 01-08-1985 31-07-1990