Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Walczyk
Miejsce urodzenia: Czekarzewice
Data urodzenia: 22-01-1911
Kraj urodzenia: Królestwo Polskie
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Tekla
Dodatkowe informacje:

Według zapisu z charakterystyki z 16.02.1946 funkcjonariusz w okresie wrzesień 1945 - listopad 1945 pełnił służbę w charakterze zastępcy kierownika Sekcji Powiatowej KW PUBP w Starachowicach, zaś od listopada 1945 kierownika Sekcji Walki z Bandytyzmem PUBP w Starachowiach.

Według informacji zawartych w ankiecie [brak daty; s.52] funkcjonariusz w okresie 23.03.1945 - 05.08.1945 pełnił funkcję referenta na gminę Skarżysko Kościelne, 05.08.1945 - styczeń 1946 kierownika Sekcji Walki z Bandytyzmem PUBP w Starachowicach, styczeń 1946 - 20.02.1947 kierownika Referatu III PUBP we Włoszczowej, a od 20.02.1947 zastępcy szefa w PUBP w Włoszczowej.


Kursy i szkolenia:

W 1947 słuchacz Kursu Spec-Minimum przy PUBP we Włoszczowej.
W okresie 6.09.1947 - 9.10.1947 słuchacz kursu zastępców szefów PUBP w CW MBP w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO STARACHOWICE-WIERZBNIK POSTERUNEK W TARŁOWIE ZASTĘPCA KOMENDANTA 18-01-1945
IPN Ki 103/3111 3326/SB akta osobowe i karta
PUBP STARACHOWICE REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT GMINNY 24-03-1945
PUBP STARACHOWICE BRAK DANYCH STARSZY REFERENT 01-02-1946
PUBP WŁOSZCZOWA STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA brak danych 01-12-1946 01-11-1947
.