Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wacława Henryka
Nazwisko: Młynarczyk
Nazwisko rodowe: Siwczyńska
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 01-09-1925
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Janina
Znany/a też jako:
Wacława Henryka Marczak
urodzony/a 01- 09-1925 Warszawa
Imiona rodziców: Stanisław Janina


Dodatkowe informacje:

28.11.1956 - 31.08.1961 pełniła funkcję oficera Wydziału Ogólnego Gabinetu Ministra MSW. 01.09. - 31.12.1961 pełniła funkcję oficera Wydziału „O” Gabinetu Ministra MSW. 01.01.1962 - 31.03.1965 pełniła funkcję oficera Wydziału Zagranicznego Gabinetu Ministra MSW. 01.04. - 30.06.1965 pełniła funkcję oficera Wydziału IV Służby Bezpieczeństwa Gabinetu Ministra MSW. 01.07.1965 - 31.01.1967 pełniła funkcję starszego oficera Wydziału IV Gabinetu Ministra MSW. 01.02. - 31.03.1967 pełniła funkcję inspektora Działu Opiniowania Wydziału Prezydialnego Gabinetu Ministra. 01.04.1967 - 16.06.1975 pełniła funkcję inspektora Sekcji Opiniowania Wydziału Prezydialnego Gabinetu Ministra MSW. Służbę zakończyła w stopniu podpułkownika. 22.05.1945 skierowana do pracy w MBP przez Komitet Warszawski PPR. W 1955 roku pełniła funkcję II sekretarza Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Sekretariacie Ogólnym Departamentu IV KdsBP.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY MASZYNISTKA 02-06-1945
IPN BU 0193/4969 5363/V akta osobowe
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY PRACOWNIK KARTOTEKI 01-04-1946
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY REFERENT DS. KARTOTEKI 01-07-1949
MBP WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW ZAGRANICZNYCH, WYDZIAŁ II, SEKCJA I REFERENT 01-12-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA STUDIÓW REFERENT 15-03-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ OGÓLNY, HALA MASZYN KIEROWNIK 01-04-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, SEKRETARIAT OGÓLNY, KANCELARIA REFERENT 01-07-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, SEKRETARIAT OGÓLNY KIEROWNIK KANCELARII por. 01-04-1955 27-11-1956
.