Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-06-2020 09:08

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Bury
Miejsce urodzenia: Gągolin Południowy
Data urodzenia: 04-06-1928
Imię ojca: Konstanty
Imię matki: Ewa
Dodatkowe informacje:

12.05.1949-07.10.1951 odbył zasadniczą służbę wojskową w Śląskiej Jednostce KBW nr 1348 (ankieta osobowa z 02.12.1982, k. 23).
Od 11.1962 pracował w Grupie VI Wydziału II KW MO w Katowicach (k. 30).
Przynajmniej od 06.1969 pracował w Grupie VI "A" Wydziału II KW MO w Katowicach (k. 41).


Kursy i szkolenia:

09.1962-06.193 został przeszkolony w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych. 11.11.1985-30.11.1985 ukończył kurs doskonalenia zawodowego kadry kierowniczej pionu I WUSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KATOWICE OCHRONA WARTOWNIK 15-11-1951
IPN Ka 0188/534; IPN Ka 290/215 550/V; 215 akta osobowe i karta
SM KATOWICE MIĘDZYWOJEWÓDZKI KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ 01-12-1951
OPW ŁAGIEWNIKI BRAK DANYCH STRAŻNIK 21-03-1952
WUBP KATOWICE DO DYSPOZYCJI 01-07-1952
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT 01-07-1952
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT 01-09-1952
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ I, SEKCJA VI REFERENT 01-11-1953
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ II, SEKCJA VI REFERENT 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ II, SEKCJA VI OFICER OPERACYJNY 01-04-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY 27-12-1956
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA PODWYŻSZANIA KWALIFIKACJI FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ 01-09-1958
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA 24-07-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA VII OFICER OPERACYJNY 01-09-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA VII STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1962
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II INSPEKTOR 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR 01-08-1970
KMiP MO CZĘSTOCHOWA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY 16-03-1974
KW MO CZĘSTOCHOWA KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-06-1975
WUSW CZĘSTOCHOWA INSPEKTORAT I P. O. KIEROWNIKA ppłk 01-12-1989 31-05-1990