Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Krzemiński
Miejsce urodzenia: Tułowice
Data urodzenia: 21-01-1930
Imię ojca: Józef
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.07.1951 do 19.07.1953 Szkoła Oficerska KBW w Legnicy. Od 2.01.1964 do 30.06.1964 kurs doskonalenia oficerów kontrwywiadu w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. W latach 1965-1969 Wydział Historyczno-Polityczny Wojskowej Akademii Politycznej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
ZI WW WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ KURSU OFICERÓW INFORMACJI 19-07-1953
IPN BU 2300/1562 1217/96/635 wojskowe akta osobowe
ZI WW WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 9 PUŁKU KBW W BYDGOSZCZY STARSZY OFICER INFORMACJI 09-10-1953
GZI KdsBP WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU WARSZAWA OFICER INFORMACJI 01-08-1956
ODDZIAŁ WSW W-WA WARSZAWA WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA 31-01-1957
ODDZIAŁ WSW W-WA WARSZAWA WYDZIAŁ IV POMOCNIK SZEFA 19-06-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 05-06-1958
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA DO SPECJALNYCH ZLECEŃ 01-08-1962
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA BRAK DANYCH DOWÓDCA GRUPY SPECJALNEJ 26-01-1965
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ III STARSZY POMOCNIK SZEFA 20-08-1965
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ I P.O. STARSZEGO POMOCNIKA SZEFA 25-05-1966
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 25-11-1966
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA mjr 03-07-1967 05-09-1967
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA 16-03-1981
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU 23-03-1981
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ III STARSZY OFICER 23-03-1982
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD III, ODDZIAŁ II STARSZY OFICER 24-06-1982
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD III, ODDZIAŁ III STARSZY OFICER 24-11-1982
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD V, ODDZIAŁ II STARSZY OFICER ppłk 27-12-1983 02-06-1986
.