Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Kittel
Miejsce urodzenia: WILNO
Data urodzenia: 16-11-1930
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Leontyna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 11.06.1958 do 30.04.1963 oficer operacyjny rezydentury londyńskiej. Od 23.10.1976 do 18.12.1977 kierownik Punktu Operacyjnego w Sofii, oficjalnie radca Ambasady PRL w Sofii.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SDepVII MBP WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 15-11-1954
IPN BU 003175/459, IPN BU 2174/5239 14927/V, 1643/79/215 akta osobowe
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI STARSZY REFERENT - 28-06-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-11-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA JEDNOCZEŚNIE STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 15-02-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, ZARZĄD VII ZASTĘPCA SZEFA - 01-06-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, ZARZĄD VII ZASTĘPCA DYREKTORA JEDNOCZEŚNIE SZEF ZARZĄDU - 05-02-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA (ETAT NIEJAWNY) płk 20-06-1976 23-05-1978