Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-12-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Legucki
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 28-05-1926
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Od lutego 1963 do czerwca 1963 pełnił funkcję kuriera dyplomatycznego. W okresie od 31.01.1968 do 30.04.1970 oddelegowany jako oficer-wywiadowca do rezydentury w Albanii, oficjalnie pełnił funkcję kierownika działu ekonomicznego Biura Radcy Handlowego Ambasady PRL w Tiranie. Od 16.08.1976 do 2.10.1979 oddelegowany jako oficer operacyjny do rezydentury w Pradze, oficjalnie konsul w Konsulacie Generalnym w Bratysławie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO JAWOR BRAK DANYCH MILICJANT - 09-07-1945
IPN BU 003175/531, IPN BU 2264/1143 15814/V, 115/91/477 akta osobowe
KP MO JAWOR BRAK DANYCH PODOFICER BRONI I AMUNICJI - 23-05-1947
PUBP JAWOR REFERAT GOSPODARCZY REFERENT BRONI - 01-01-1949
PUBP JAWOR REFERAT V REFERENT - 15-08-1949
WUBP OPOLE DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-09-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ V, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-11-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ V, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-08-1951
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP OPOLE DO DYSPOZYCJI SZEFA - 08-08-1952
WUBP OPOLE WYDZIAŁ V, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-09-1952
PUBP OLESNO SZEF - 15-02-1953
PUdsBP NYSA KIEROWNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DYREKTORA I - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 24-12-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY JEDNOCZEŚNIE KIEROWNIK ZESPOŁU ANGIELSKIEGO - 01-07-1958
SDepI WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 25-10-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-11-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-03-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-12-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) płk 21-01-1976 29-12-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIX STARSZY SPECJALISTA nie dotyczy 11-05-1985 31-07-1990