Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Kanarski
Miejsce urodzenia: Podszkodzie
Data urodzenia: 28-05-1922
Imię ojca: Jan
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie pracy na stanowisku Szefa PUBP w Kozienicach brał udział w walkach z oddziałami partyzantów podziemia niepodległościowego Aleksandra Młyńskiego ps. "Drągal" , ps. "Daszko" i ps. "Powstańczyk" ; Stanisława Warchoła ps. "Mściciel" ; Józefa Gugały ps. "Szerszeń" ; Władysława Molendy ps. "Grab" ; Zielińskiego ps. "Igła" , a także Gwardią Walk Narodowo Wyzwoleńczych. W dniu 10.01.1953 zwolniony dyscyplianarnie z organów BP za zatajenie informacji o kontaktach swojego teścia z Oddziałem II SG przed 1939 r. oraz funkcjonariuszami gestapo i policji granatowej w czasie II Wojny Światowej.


Kursy i szkolenia:

21.09.1949 zdał egzamin z zagadnień polityczno - wychowawczych w PUBP we Włoszczowej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP KIELCE SEKCJA II WYWIADOWCA 12-02-1945
IPN Ki 103/1899 02043/SB akta osobowe i karta
MUBP KIELCE SEKCJA VI STARSZY REFERENT 01-02-1946
S przy WUBP KIELCE DWUMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ 15-05-1947
MUBP KIELCE SEKCJA VI STARSZY REFERENT 15-07-1947
WUBP KIELCE WYDZIAŁ V, SEKCJA V STARSZY REFERENT 21-08-1947
WUBP KIELCE WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT 15-02-1948
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 23-06-1948
WUBP KIELCE WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT 19-05-1949
PUBP WŁOSZCZOWA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA 01-06-1949
PUBP KOZIENICE KIEROWNICTWO SZEF URZĘDU 01-09-1949
WUBP KIELCE WYDZIAŁ KOMUNIKACJI NACZELNIK WYDZIAŁU 01-01-1951
WUBP KIELCE WYDZIAŁ VIII NACZELNIK kpt. 03-1952 10-01-1953
.