Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Jarmoliński
Miejsce urodzenia: KŁOPYTYCZE
Data urodzenia: 18-10-1926
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Ksawera
Dodatkowe informacje:

W okresie od 4.02.1948 do 24.04.1948 kurs specjalny w Ośrodku Szkolenia Informacji w Wesołej. Delegowany służbowo: od 17.09.1967 do 26.09.1967 oraz od 11.01.1971 do 18.01.1971 do ZSRR; od 12.11.1971 do 18.11.1970 do Cypru i Libanu; od 5.07.1971 do 9.07.1971 oraz od 9.01.1972 do 15.01.1972 do Czechosłowacji. Brak daty zakończenia służby, ostatni stopień - pułkownik.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GPK WARSZAWA PLACÓWKA W CENTRALNYM PORCIE LOTNICZYM WARSZAWA-OKĘCIE KIEROWNIK - 01-01-1949
IPN BU 0193/7292 t. 1-2, IPN BU 2180/622 7876/V, - akta osobowe i karta
OS WOP KĘTRZYN KURS DOSKONALENIA PODOFICERÓW ZAWODOWYCH DS. POLITYCZNYCH ZASTĘPCA DOWÓDCY - 15-01-1950
OS WOP KĘTRZYN CYKL SŁUŻBY GRANICZNEJ I RUCHU GRANICZNEGO WYKŁADOWCA - 29-07-1950
OS WOP KĘTRZYN CYKL SŁUŻBY GRANICZNEJ I KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO STARSZY WYKŁADOWCA - 01-11-1952
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, ODDZIAŁ OPERACYJNY, WYDZIAŁ RUCHU GRANICZNEGO ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 15-10-1953
WOP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 14-12-1954
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO ZASTĘPCA SZEFA - 01-04-1961
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO P.O. ZASTĘPCY SZEFA ZARZĄDU JEDNOCZEŚNIE P.O. SZEFA ODDZIAŁU - 01-12-1961
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO ZASTĘPCA SZEFA ZARZĄDU JEDNOCZEŚNIE SZEF ODDZIAŁU - 28-01-1963
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ I SZEF - 01-07-1965
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-10-1965
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO SZEF - 01-02-1972
.