Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Aleksander
Nazwisko: Śliwiński
Miejsce urodzenia: JAWORZNO
Data urodzenia: 04-01-1926
Imię ojca: Karol
Imię matki: Elżbieta
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.07.1972 do 1.04.1976 oficer attachatu wojskowego przy Polskiej Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim. W 1957 ukończył trzyletnią Centralną Szkołę Partyjną przy KC PZPR. Od 1.09.1979 do 29.10.1979 kurs przy Wyższej Szkole Komitetu Bezpieczeństwa Państwa w ZSRR.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI MON WARSZAWA WYDZIAŁ POLITYCZNY INSTRUKTOR ORGANIZACYJNY - 15-01-1952
IPN BU 2174/6527, IPN BU 00234/97/9 1783/90/3354, - akta osobowe
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 01-08-1952
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD I PRAKTYKANT - 12-11-1952
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ III OFICER INFORMACJI - 01-04-1953
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ III STARSZY OFICER INFORMACJI - 10-05-1954
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, WYDZIAŁ IV POMOCNIK SZEFA - 28-01-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 19-06-1957
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 14-05-1959
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 19-08-1959
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-08-1962
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ I P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 12-12-1966
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 28-07-1967
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. SZKOLENIA - 29-04-1968
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA - 11-08-1969
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER ATTACHATU WOJSKOWEGO - 25-07-1972
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-04-1976
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, WYDZIAŁ IV SZEF - 16-04-1976
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, WYDZIAŁ VI SZEF - 02-03-1979
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, ODDZIAŁ I STARSZY OFICER - 04-09-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ I STARSZY OFICER - 10-07-1982
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD III, ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA płk 20-02-1984 15-05-1984