Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Racławski
Miejsce urodzenia: DZIEWANOWO
Data urodzenia: 01-02-1925
Imię ojca: Adam
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Wg wniosku z 05.04.2947, od 30.09.1945 referent PUBP w Morągu. Wg karty przebiegu służby, z dniem 01.01.1957starszy referent operacyjny Referatu ds. Bezpieczeństwa KPMO w Iławie. Wg charakterystyki z 31.12.1958, przez 6 miesięcy pełnił obowiązki zastępcy komendanta ds. bezpieczeństwa w KPMO w Iławie (brak bliższych danych). ///
W 1945 Centralna Szkoła MBP w Łodzi. W okresie 16.03.-21.04.1948 kurs aktywu powiatowego z CW MBP w Legionowie; 03.01.-16.02.1956 sześciotygodniowy kurs przeszkolenia aktywu kierowniczego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ GRUPA WOJSK WEWNĘTRZNYCH FUNKJONARIUSZ - 22-05-1945
IPN Bi 059/351 2800/V akta osobowe i karta
MUBP OLSZTYN SEKCJA II REFERENT - 30-09-1945
PUBP MORĄG BRAK DANYCH REFERENT - 15-12-1945
PUBP MORĄG REFERAT IV STARSZY REFERENT - 01-10-1947
WUBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-04-1948
PUBP MORĄG REFERAT IV STARSZY REFERENT - 01-01-1949
PUBP NIDZICA REFERAT IV STARSZY REFERENT - 01-09-1950
PUBP NIDZICA KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT PRZY KIEROWNICTWIE - 01-05-1952
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ IV, SEKCJA VI KIEROWNIK - 15-10-1953
PUBP IŁAWA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-02-1954
PUdsBP IŁAWA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-04-1955
KP MO IŁAWA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO IŁAWA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR - 01-04-1967
KP MO IŁAWA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-03-1971 31-08-1972