Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zygmunt
Nazwisko: Jachniak
Miejsce urodzenia: OSIELEC
Data urodzenia: 10-04-1940
Imię ojca: Józef
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.09.1958 do 31.07.1990 zawodowa służba wojskowa. Od 23.06.1971 do 14.08.1973 rzeczoznawca Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Bejrucie. Od 15.11.1978 do 10.08.1981 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Brukseli. Od 5.10.1988 do 31.05.1989 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Algierze.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 15-11-1967
IPN BU2174/7542, IPN BU 0305/449, IPN BU 2386/32490 CAW 7516/00/18, -, - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 01-11-1968
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 01-04-1969
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "R" POMOCNIK SZEFA - 01-03-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "J" POMOCNIK SZEFA - 01-09-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-11-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH RZECZOZNAWCA ATTACHATU WOJSKOWEGO - 23-06-1971
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" POMOCNIK SZEFA - 15-08-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII OFICER - 01-01-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII STARSZY OFICER - 16-09-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO, MORSKIEGO I LOTNICZEGO - 15-11-1978
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 10-08-1981
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III STARSZY OFICER - 11-08-1981
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII STARSZY OFICER - 01-01-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "P" STARSZY OFICER - 01-11-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "P" P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-01-1984
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "P" SZEF - 01-11-1984
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 05-10-1988
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 01-06-1989
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH płk 01-07-1989 31-07-1990